Skate Park

Jak to się zaczęło?

Uczestnicy projektu Myśl Globalnie Działaj Lokalnie z Pabianic przeprowadzili w ciągu roku w kilku szkołach 15 szkoleń z zakresu Milenijnych Celów Rozwoju ONZ. Ich aktywność została zauważona przez społeczność lokalną: z jednej strony rówieśników, którzy spostrzegli, że są w mieście dynamiczni odpowiedzialni ludzie, którzy wierzą, że można wiele zdziałać; z drugiej strony dzięki odpowiedzialnemu podchodzeniu do obowiązków pozaszkolnych, przez nauczycieli oraz radnych.

Pierwotnie projekt budowy skate parku w Pabianicach powstał w głowach jednego z radnych, który upatrywał w takim obiekcie miejsca, gdzie młodzi ludzie będą mogli spędzić wolny czas po szkole. Sportowa aktywność młodzieży jest przecież doskonałym środkiem zapobiegawczym różnego rodzaju patologiom.

Aby realizacja tego projektu przebiegła jak najbardziej efektywnie do współpracy zostali zaproszeni sami zainteresowani, czyli młodzież. Wśród grupy konsultantów społecznych są uczestnicy projektu MGDL- członkowie MW oraz Stowarzyszenie Alternatywa BMX.

Zadania konsultantów

Zadaniem zarówno członków MW jak i Stowarzyszenia Alternatywa BMX jest pomoc w nagłośnieniu projektu wśród młodzieży oraz:

  • realizacja badań społecznych
  • współpraca z mediami w zakresie promocji projektu
  • współpraca przy projektowaniu obiektu
  • Wspólnie z Radnym Sebastianem Bryndziakiem, w dniu 24.10.2007., zgodnie z procedurami, złożony został oficjalny wniosek do Rady Miasta Pabianic, o sfinansowanie obiektu sportowego dla rowerzystów i skaterów.

Liderkami zespołu były:

  • Katarzyna Peszyńska-Drews
  • Zuzanna Hartleb

Co powstanie?

Na pewno powstanie skate park(skateplaza), a być może nawet całe centrum sportów ekstremalnych, ze ścianką wspinaczkową włącznie. Wszystko zależy…od budżetu jaki uda się pozyskać.