O nas

Stowarzyszenie Mierz Wysoko zostało założone w 2005 roku przez grupę osób po studiach społecznych i psychologicznych, mających doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla dzieci i młodzieży. Głównym celem organizacji jest wspieranie młodych ludzi w tym, aby mogli wykorzystywać swój potencjał i rozwijać swoje możliwości. Poprzez działania, członkowie Stowarzyszenia chcą kształtować w młodych ludziach poczucie pewności siebie, zadowolenia i chęci życia.

Początkowo, nasze działania rozpoczęliśmy od zorganizowania kilku ogólnopolskich projektów we współpracy ze szkołami, mających na celu wsparcie liderów z gimnazjów i liceów. Zrealizowaliśmy projekty takie, jak: Akademia Liderów Społecznych, Dziewczyny Potrafią oraz Myśl Globalnie działaj Lokalnie.

W kolejnych latach głównym obszarem działań Mierz Wysoko stała się ulica Brzeska na warszawskiej Pradze-Północ oraz jej okolice. Od 2007 roku prowadzimy tam Klub Młodzieżowy Mierz Wysoko pracując z dzieciakami, młodzieżą, ich rodzinami oraz społecznością lokalną. Wokół klubu została zbudowana aktywna grupa pedagogów.

Od 2013 roku Stowarzyszenie rozpoczęło działania na Wawrze, organizując rodziców i dzieci wokół Wawerskiego Klubu dla Rodzin. Od lutego 2013 roku posiadamy lokal udostępniony przez dzielnicę, w którym odbywają się zajęcia dla mam, rodziców, przyszłych rodziców i oczywiście dzieci.

Od 2013 roku prowadzimy działania społeczne na Targówku Fabrycznym m.in. zajęcia dla dzieci i młodzieży, grupę dla rodziców z małymi dziećmi, działania sąsiedzkie, współpracujemy z Miejscem Aktywności Lokalnej oraz animujemy współpracę organizacji i instytucji na rzecz budowania lokalnego systemu wsparcia.

Stowarzyszenie aktywnie nawiązuje współpracę z innymi organizacjami pracującymi z młodzieżą oraz w obszarze pomocy społecznej. Realizujemy wspólne projekty, dzielimy się wiedzą, motywujemy się i inspirujemy do dalszych działań.