Magda Dąbrowska
Jestem absolwentką Wydziału Psychologii UW. Ciekawi mnie, co kryje się pod różnymi nazwami na mapie, dlatego czasem spędzam długie miesiące pływając łódką po świecie. Rzadko rozstaję się z muzyką, bo bez niej byłoby raczej ponuro. Lubię fotografować wszystko wokół, a ostatnio w szczególności dzieciaki na Brzeskiej. Jest fajnie, kiedy widzę że możemy pokazać dzieciakom coś, czego dotąd nie miały możliwości zobaczyć i kiedy z chaosu wyłania się coś, co ma kształt.
Ukończyłam socjologię w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Na Brzeską trafiłam w 2010 roku. Najpierw działałam jako praktykantka, później wolontariuszka. To właśnie na Brzeskiej przekonałam się, że praca z dziećmi jest tym, czym chciałabym się zająć w przyszłości. Cieszy mnie, kiedy widzę, że dzieciaki przełamują swoje bariery, realizują swoje pasje. Ich uśmiechnięte buzie dodają mi energii na resztę dnia. Wolne chwile spędzam w kuchni, próbując nowych, ciekawych przepisów.
Studiowałam kognitywistykę w Poznaniu i w Warszawie. Jestem trenerką umiejętności miękkich i streetworkerką. Fascynuje mnie ludzki mózg, jego mechanizmy i tajemnice. Najfajniej jest odkrywać jak używać naszych mózgów by pomóc sobie i innym. Mój mózg działa na największych obrotach, kiedy poluję na ciuchy w second handach, kiedy mam mało czasu i dużo do zrobienia i kiedy obmyślam jakąś fajną niespodziankę na zajęcia dla dzieciaków. Uwielbiam robić ludziom niespodzianki i prezenty, oba te zamiłowania spełniam na Brzeskiej, gdzie codzienność może być tak kolorowa jak sobie wymarzymy.
Z wykształcenia i z pasji jestem psychologiem. Na Brzeskiej znalazłem się, bo praca z dziećmi i młodzieżą jest czymś, co sprawia mi ogromną przyjemność, satysfakcję, a także rozwija mnie. Zmiana całego świata nie jest możliwa, ale wierzę, że codziennie mogę zrobić coś, aby było tutaj, na Ziemi, choć odrobinę przyjaźniej. Prywatnie kocham góry oraz piesze i rowerowe wyprawy.
jestem pedagogiem z wykształcenia oraz człowiekiem gotowym do ciągłego działania i dawania pozytywnej energii. Śmiem twierdzić, że najlepsze pomysły pojawiają się „na gorąco”, dlatego często odkładam coś na ostatnią chwilę. Prywatnie kocham góry, wyprawy z p
lecakiem, wieczorne treningi z siatkówki oraz podróżowanie autostopem. Marzy mi się wielka i daleka autostopowa podróż z przyjaciółmi!
Pasjonatka jazdy na rowerze. Swoje doświadczenie w tej dziedzinie zdobywała podczas pracy w „Bike Station”- szkockiej organizacji charytatywnej zajmującej się promowaniem komunikacji rowerowej. W latach 2013-2017 pracując w Szkocji szkoliła dzieci, młodzież oraz dorosłych, prowadziła warsztaty rowerowei organizowała rajdy promujące aktywną rekreację. Od marca 2017 współpracuje z “Mierz Wysoko”, gdzie prowadzi projekty rowerowe skierowane do dzieci i młodzieży mieszkającej na warszawskiej Pradze.
Karolina Niedźwiecka
Zawsze pasjonowali mnie inni ludzie, nie zależnie od wieku, koloru skóry, poglądów religijnych, politycznych czy światopoglądowych. Jestem psychologiem i moją energię i wiedzę koncentrują na drugim człowieku jego potrzebach i wnętrzu. Kocham sport i obcowanie z naturą . Kiedyś ktoś mądry powiedział: „Wolność stale trzeba zdobywać, nie można jej tylko posiadać . Przychodzi jako dar utrzymuje się poprzez zmaganie” , to jest kierunek którym staram się podążać.
NASI WOLONTARIUSZE
Od początku trwania Klub Młodzieżowego wspierało nas ponad 80 wolontariuszy – wszystkim bardzo dziękujemy! Gdyby nie wspólne działania, Klub nie byłby tym czym jest, a dzieciaki nie miałyby wielu fantastycznych wspomnień!
Obecnie wspierają nas tacy oto wspaniali ludzie:
Kilka lat temu przyszła na Brzeską, która była jej wtedy po sąsiedzku. Lubi tu wracać, bo na Brzeskiej są ludzie, z którymi chce się być i robi się rzeczy, które warto robić. Czasem są to wzory skróconego mnożenia, czasem malowanie na plecach wielkiego herbu Legii, a czasem pogaduszki o Minecrafcie.
Studentka i absolwentka UW na kierunku Profilaktyka Społeczna i Resocjalizacja. Ma naturę włóczykija. Kocha podróże z muzyką, książką i aparatem, dzięki któremu zapisuje wspomnienia. Na Brzeską trafiła w maju 2016 roku i od razu poczuła, że to jej miejsce. Do dalszego działania motywuje ją towarzyszenie dzieciakom, które pokonują swoje bariery i trudności. Jej pasją jest „trudna” młodzież. Chciałaby pokazać młodym ludziom, że zjawiska z pozoru przyziemne są możliwe do pokochania całym sercem.
W Odrabiankowych łamigłówkach i przy innych okazjach wspierali nas również:
Współpracowali z nami, pomagali tworzyć. Ciągle ich pamiętamy i dobrze wspominamy pracę z nimi: