Klub Młodzieżowy Mierz Wysoko

Stale szukając nowych rozwiązań, poszerzamy horyzonty Brzeszczaków, pokazując im, jaką radość daje posiadanie inicjatywy we własnych rękach.

Działania na ulicy Brzeskiej rozpoczęliśmy w maju 2007 roku projektem Społeczny Cyrk Uliczny. Po kilku miesiącach poznawania dzieciaków i specyfiki ulicy, w poniedziałek 17 grudnia 2007 roku otworzyliśmy Klub Młodzieżowy przy Brzeskiej 20.

Wspólnie z dziećmi postanowiliśmy stworzyć miejsce, gdzie będą miały możliwość rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań, będą mogły kreatywnie spędzać czas oraz czuć się bezpieczne. Klub na Brzeskiej było miejscem ciekawych zajęć artystycznych, edukacyjnych i sportowych. Program zajęć klubu był tworzony wspólnie z młodymi uczestnikami, to oni pomagli, inspirowali nas i wraz z nami naradzali się, jakie zajęcia mają się odbywać. Młodzi razem z nami dbali również o klub. Wspólnie prowadziliśmy naprawy, remonty, sprzątanie,  malowaliśmy ściany i meblowaliśmy!

Podstawą naszej pracy była socjoterapia. W czasie zajęć odwiedzaliśmy różne miejsca w Warszawie, poznawaliśmy nowe smaki, jeździliśmy na rowerach, chodziliśmy na basen, trenowaliśmy naukę sztuczek cyrkowych. Dzieciaki uczyły się również umiejętności albo po prostu miło spędzały wolny czas.

Klub zakończył swoje działania 30 listopada 2018 roku. Zamknięcie klubu związane było z dużymi zmianami na Pradze Północ- wyprowadzkami rodzin z którymi pracowaliśmy oraz zmianami w sytuacji rodzin i potrzebach dzieci i młodzieży.