Dziewczyny potrafią!

Dziewczyny potrafią! to projekt wspierający młode kobiety. Są to warsztaty budujące poczucie pewności siebie i umiejętności liderskich, które promują równouprawnienie i wyrównywanie szans kobiet.

Jest to czteromiesięczne działanie skierowane do dziewcząt w wieku gimnazjalnym, pochodzących z małych miejscowości. Projekt Dziewczyny potrafią to przeniesiony w polskie realia międzynarodowy program „Girls Can”.

Na warsztatach dziewczęta uczą się zauważać swoje mocne strony, pracować w zespole, przemawiać publicznie, odważnie podejmować wyzwania, przygotowują się do pełnienia roli liderki społecznej. Dziewczęta będą miały za zadanie zaplanowanie i przeprowadzenie własnego projektu, który porusza problemy społeczności lokalnej. Może się wydawać, że jest to równie niemożliwe jak żonglerka, której dziewczyny też się nauczą. Każda też będzie miała okazję zmienić dętkę w rowerze, wbić gwóźdź i zagrać w piłkę nożną czyli spróbuje typowo, męskich czynności. W ten sposób dziewczyny udowodnią, że POTRAFIĄ!

W programie wezmą udział uczennice z:

  • Gimnazjum oraz II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie (oraz innych okolicznych szkół)
  • Gimnazjum nr 1 w Garwolinie.

Projekt sponsorowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

logo_fio1d_120