Gordonki

GORDONKI – zajęcia umuzykalniające metodą Edwina Eliasa Gordona

Na czym polega ta metoda? Przede wszystkim bazuje na rozwijaniu wrodzonych uzdolnień muzycznych dziecka. Nauka muzyki ma przebiegać jak nauka mowy i wpływać na ogólny rozwój maluchów. Jej twórca porównuje naukę muzyki do nauki mowy. Dziecko uczy się mówić w sposób „całościowy”, wsłuchując się w to, co mówią do niego opiekujące się nim osoby. Sprawnie posługuje się językiem mimo tego, że nikt go przecież nie uczył literek ani gramatyki. Nie inaczej jest z muzyką. Zapewnienie dziecku możliwości „osłuchania się” z różnorodnymi formami muzyki pomoże obudzić w nim muzyczną wrażliwość na długo przed tym, nim nauczyciele zabiorą się za tradycyjną naukę nutek.

Wczesne wychowanie muzyczne dla dziecka jest kapitałem, który będzie procentował przez całe życie, a moment od narodzin do 3 roku życia jest najbardziej znaczącym momentem w rozwoju muzycznym. Dziecko do 1 roku życia odróżnia dźwięki muzyczne od niemuzycznych. Nigdy później tak nie słucha! Do 18 miesiąca życia spontanicznie śpiewa, w tym czasie równolegle z rozwojem muzycznym rozwija mowę. Najwcześniejsze przejawy zbliżania się do muzycznych zachowań obserwujemy ok. 2 roku życia. Dlatego też należy jak najszerzej wykorzystać ten jakże chłonny okres życia naszego dziecka i wyposażyć je w bagaż umiejętności i zdolności, które w przyszłości na pewno przysłużą się osiąganiu przez nasze dziecko wyższych stadiów rozwojowych.

Zajęcia prowadzi Joasia Stangreciak – absolwentka Logopedii ogólnej i klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim i studentka śpiewu solowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od lat gra w Teatrze Politechniki Warszawskiej, gdzie występuje m.in. w licznych muzycznych spektaklach dla dzieci. Uwielbia muzykę, każdą, ale to klasyka jest jej największą pasją. Na co dzień prowadzi zajęcia logopedyczne oraz zajęcia umuzykalniające dla dzieci i niemowląt – od stycznia 2016 roku certyfikowany Instruktor Akademii MusicBABYart.

Kiedy?

Zajęcia odbywają się w poniedziałki w sali 115. Koszt: 15zł/zajęcia; 50zł/karnet na 4 wejścia do wykorzystania przez 6 tyg.; 25zł/rodzeństwo lub 80zł/karnet dla rodzeństwa

I grupa (0-18m-cy) o 10:30

II grupa (18-36m-cy) o 11:00