Mały Odkrywca

MAŁY ODKRYWCA – zajęcia ogólnorozwojowe z elementami pedagogiki Marii Montessori.

Podczas zajęć bawimy się: porównujemy, klasyfikujemy, kategoryzujemy, orientujemy przedmioty w przestrzeni. Bawiąc się, usprawniamy małą i dużą motorykę oraz rozwijamy poczucie rytmu, a także doskonalimy koordynację wzrokowo-ruchową.

Stały schemat zajęć, ich przewidywalność, pozwala dziecku na nawiązanie relacji z instruktorem (metoda „Follow the Leader”), a w starszej grupie nawet na wzmocnienie więzi społecznych w grupie rówieśniczej.

Podczas zajęć prowadząca korzysta z różnych metod pracy, m.in.: dziecięcej matematyki, zabaw paluszkowych, zabaw muzycznych wzorowanych na angielskich Nursery Rhymes, chusty animacyjnej, basenu, elementów zabaw logopedycznych.

To także wiele pomysłów, które można później wykorzystać podczas zabaw z dzieckiem w domu. Na zajęcia przychodzimy wygodnie ubrani. Opiekunowie biorą udział w zabawie.

Zajęcia prowadzi Roksana Trojak – z wykształcenia polonistka, logopedka, z zamiłowania animatorka, współpracuje z Akademią Baby Bubbles, gdzie prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe, a także jogę dla małych dzieci.

Kiedy?

Zajęcia odbywają się w środy w sali 115. Koszt: 15zł/zajęcia; 50zł/karnet na 4 wejścia do wykorzystania przez 6 tyg.; 25zł/rodzeństwo lub 80zł/karnet dla rodzeństwa

I grupa (1-2 lata) o 10:30

II grupa (2-3 lata) o 11:30