Spacer z Architektem i Przewodniczką

Ostatnie pracowite dni spowodowały, że Klub działa nawet w soboty.
W sobotę 24 kwietnia w klubie pojawiły się dwie osoby. Pierwsza to Honorata ? dobrze dzieciakom znana, przewodniczka po Warszawie. Drugą był Kuba ? jego dzieciaki jeszcze nie spotkały. Wspólnie goście nasi przygotowali spacer po Brzeskiej i okolicach. Celem spaceru było zainspirowanie mieszkańców do spojrzenia na swoje otoczenie z nowej strony. Zastanowienie się jak było kiedyś, skąd pojawiły się rozmaite budynki i konstrukcje oraz jak mogłoby być w przyszłości.
Pogoda, w tych zmiennych czasach bardzo nam się udała. Było przepięknie, a słońce grzało promieniami.
Spacer zgromadził 13 chętnych, wśród nich pan Wojtek, który odwiedził nasze wydarzenia po raz pierwszy. Dzieciaki przybiegały i odbiegały zajęte rozmaitymi sprawami, jednak plansze z ciekawymi przykładami rozwiązań architektonicznych przygotowanymi przez Kubę przyciągały ich uwagę i zmuszały do zatrzymania się na chwilę.
Duże wrażenie zrobił budynek, gdzie na ścianie starej kamienicy zasadzono piękny klomb wyglądający zupełnie zwyczajnie gdyby nie to, że rośnie on w pionie! Zainteresowanie wzbudzały również zdjęcia nigdy nie ukończonej Sagrada Familia oraz siedmiogwiazdkowego hotelu zbudowanego na sztucznej wyspie.
Uczestnicy spaceru dowiedzieli się również więcej o tym jak kiedyś przebiegały zabudowania Starego Młyna przy Brzeskiej (obecnie prawie całkowicie zrujnowanego).
Okazało się również, że najdłuższy blok w Warszawie, oprócz popularnej na Brzeskiej nazwie ?długas? ma również inną ?tasiemiec?. Nie małe wrażenie zrobiła również informacja że rzeczony ?długas? konstruowany był dla wygody z torów i ustawionych na nich wagonów zbudowanych specjalnie do tego celu na czas konstrukcji!
Zatoczywszy pętlę ulicami Markowską i Ząbkowską cała wycieczka zakończyła się pod Klubem.

architekt i przewodniczka

Działanie zrealizowane dzięki współpracy z Centrum Wolontariatu w Warszawie oraz PTC ERALogo ERA i CW