Piknik rodzinny na Brzeskiej

30 lipca aby odpowiednio uczcić koniec roku szkolnego (nasz Klub kończy rok szkolny później niż pozostali…) zorganizowany został piknik. Okazał się on niezwykle udaną imprezką podczas której bawili się razem uczestnicy klubu, ich rodzice, okoliczni mieszkańcy, wolontariusze klubu, nasi współpracownicy oraz wielu innych zaproszonych gości (m.in przedstawiciele Dzielnicy Praga Północ- bardzo cieszymy się że państwo nas odwiedzili). Impreza zgromadziła na placyku przy Brzeskiej ponad 200 osób!

Podczas wydarzenia dzieciaki prezentowały swoje dokonania z ostatniego roku: była wystawa fotograficzna, występy muzyczne, występny taneczne, pokaz capoeiry, chodzenie na szczudłach. Wieczorem, goście którzy zostali do końca mogli obejrzeć pokaz ogniowy przygotowany przez „Ognistych Tibijczyków”. Oprócz naszych młodych na scenie obecny był Dobrek który rozgrzewał publikę hip-hopowymi piosenkami. W drugiej połowie imprezy na scenę wkroczyła Capoeira Beribazu.

Na pikniku działo się nie tylko na „głównej scenie” ale również z boku. Dziewczynki z jednej z grup zorganizowały konkurs plastyczny a nasi wolontariusze dzielnie malowali twarze najmłodszym uczestnikom oraz dopingowali podczas cieszącego sie dużym zainteresowaniem konkursu ekologicznego. Po Brzeskiej przez całe popołudnie biegali w tę i spowrotem szczudlarze, monocyklarze oraz poikarze. W jednym z rogów placu rozłożyła swoje stanowisko „kuchnia polowa” gdzie w ekspersowym tempie smażono kiełbaski, udka kurczaka, banany oraz wydawano ciasta, napoje oraz sałatki.

Piknik był wydarzeniem rzeczywiście rodzinnym. Grupa ponad 10 rodziców aktywnie włączyła się w przygotowania- przygotowując miejsce na piknik, przynosząc z domu stoły i krzesła, pożyczając grilla, szykując ciasta oraz pomagając przez całą imprezę oraz pomagając sprzątnąć na koniec. Wszystkim rodzicom niezwykle dziękujemy i mamy nadzieję że kolejne wspólne imprezy nadejdą wkrótce! 🙂

Po więcej zdjęć z pikniku zapraszamy do naszej galerii!


piknik rodzinny