Chłopcy na wieżach

Skok z wieży

Dwie wieże kojarzą się głównie z jedną z części sagi pana Tolkiena, ale to również nowo odkryte miejsce zabaw i przygód dla naszych dzieci. Mieszczą się one w okolicach Białołęki i kanału Żerańskiego. Jako testerów, postanowiliśmy wykorzystać grupę Maćka, Patiego i Bartka.

Pojechaliśmy na rowerach. Trasa też była nowa. Od ronda Starzyńskiego jechaliśmy mało używaną drogą, a na około były tylko tory, pociągi i Straż Ochrony Kolei. Przejechaliśmy pod mostem gdzie zebrało się tyle wody, że wszystkie buty były mokre.

Kiedy dojechaliśmy na miejsce, przed nami wyrosły dwa 25 metrowe silosy. Kiedyś była tam Fabryka Elementów Betonowych, gdzie powstawały wielkie płyty do budowy warszawskich bloków. Od lat stało to nieużywane, aż do chwili, kiedy grupa młodych wielbicieli wspinaczki postanowiła to wykorzystać. Powstały tam profesjonalne trasy wspinaczkowe, a jako dodatkowe atrakcje skoki i zjazdy po linie.

Nie mieliśmy dużo czasu, więc zrezygnowaliśmy z testowania ścianek wspinaczkowych i od razu przeszliśmy do bardziej ekstremalnych przeżyć. Na pierwszy ogień poszedł Maciek. Pod opieką Łukasza, wszedł na samą górę silosów. Podobno widok jest niesamowity. Kiedy miał przejść przez balustradę, mimo uprzęży, kasku i Łukasza obok, czuł strach i minęło kilka długich minut zanim ruszył w dół. Metalowa lina po której zjeżdzał rozwieszona była między jednym silosem, a drzewem znadjującym się po drugiej stronie kanałku. W sumie 200 metrów zjazdu z prędkością 60 km/h. Ku uciesze chłopaków, okazało się, że są oni najmłodszymi i najlżejszymi osobami, które korzystały z tzw. tyrolki. Niestety hamulec przystosowany był do osób cięższych i kiedy Maciek zatrzymał się kilka metrów przez koncem liny i zawisł nad wodą, trzeba było pójść po niego, bo sam nie dał rady dojechać do końca.

Pozostali chłopcy troche sprawniej zjechali, ale wszyscy mówili, że moment przejśćia przez barierkę był straszny, a jeżeli chłopcy z Brzeskiej mówią, że czegoś się boją, to na prawdę musi być strasznie.chlopaki-na-silosach-52