Trenerzy WT

Nasi trenerzy prowadzący proces WT oraz szkolenia wprowadzające w metodę dla zespołów:

MAGDA SZENIAWSKA

Działaczka organizacji pozarządowych, socjolożka i socjoterapeutka. Współzałożycielka Stowarzyszenia Mierz Wysoko oraz Klubu Młodzieżowego na Brzeskiej (świetlicy socjoterapeutycznej prowadzonej w latach 2008 – 2018 na Pradze Północ w Warszawie). Doświadczona w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. W projekcie Wilderness Therapy w latach 2016-2018 była koordynatorką pracy badawczej nad wpływem metody na jej uczestników. W metodzie Wilderness Therapy odnalazła przestrzeń do połączenia pasji do pracy rozwojowej z ludźmi oraz swojego głębokiego kontaktu z dziką przyrodą, który wykształciła w sobie podczas dzieciństwa spędzonego w małej warmińskiej wiosce na północy Polski.
Absolwentka Instytutu Nauk Społecznych UW – magister socjologii, specjalizacja negocjacje i mediacje. Absolwentka podyplomowych studiów z Socjoterapii i pomocy psychologicznej jednostce.
Kontakt: magdalena(AT)mierzwysoko.org.pl

 

MARTA OSUCH

socjoterapeutka, trenerka umiejętności miękkich oraz metody Wilderness Therapy.  Od 2017r. w trakcie szkolenia na psychoterapeutkę Tańcem i Ruchem (DMT).
Od 2011 r. wspiera ludzi w ich rozwoju, głównie młodzież i młodych dorosłych, jednocześnie rozwijając swoje kompetencje i osobowość.Inicjatorka projektu WT w Stowarzyszeniu Mierz Wysoko. W latach 2017-2018 główna koordynatorka merytoryczna projektu, w ramach którego powstał pierwszy w Polsce przewodnik praktyczny „Jak poprowadzić proces Wilderness Therapy” oraz badania nad wpływem metody na adolescentów. Organizowała i współprowadziła wyprawy i warsztaty WT, zarówno dla młodzieży, młodych dorosłych jak również pracowników młodzieżowych, psychologów i psychoterapeutów. Pochodzi z Bieszczad. Przyroda to jejdom, a kontakt z naturą nieodłączny elementem życia.
Prywatnie podróżuje, tańczy kontakt improwizację i spędza czas z rodziną.
Kontakt: marta.osuch(AT)mierzwysoko.org.pl

 

ARTUR ŚWITALSKI

magister psychologii, trener dramy. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał przede wszystkim w różnych organizacjach pozarządowych w obszarze rozwoju osobistego oraz przeciwdziałania przemocy i wykluczenia społecznego. Ukończył wiele szkoleń m.in. Kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Akademię Socjoterapii, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Fascynat Porozumienia bez Przemocy (NVC) oraz metody Wilderness Therapy.  Uwielbia góry, długie wędrówki, kontakt improwizację i bliski kontakt ze sobą, innymi ludźmi oraz przyrodą.
Kontakt: artswitalski(AT)gmail.com

 

KAROLINA NIEDŹWIECKA

pedagog, socjolog, psycholog, absolwentka Akademii Socjoterapii w Warszawie. Aktualnie uczestniczka akredytowanej szkoły dla psychoterapeutów Gestalt w Krakowie oraz Szkoły Terapii  Grupowej w Warszawie. Odbyła szereg szkoleń z zakresu rozwiązywania konfliktów, efektywnej komunikacji, negocjacji, pracy z traumą. Doświadczenie zdobywała pracując z dziećmi i młodzieżą w w całodobowych ośrodkach socjoterapeutycznych, placówkach wsparcia dziennego a także instytucjach szkolnych. W latach 2015-2016 prowadziła badania dotyczące depresji nastolatków. Współautorka pilotażowego projektu badawczego, wprowadzającego nowatorski sposób pracy z młodzieżą Wilderness Therapy. Na co dzień pracuje z grupami a także prowadzi praktykę indywidualną w gabinecie psychoterapii w Warszawie.
Kontakt: karolinan(AT)wp.pl

 

PIOTR PNIEWSKI

Psycholog społeczny, mediator rodzinny i rówieśniczy, profilaktyk uzależnień, coach, muzyk. Od ponad 10 lat zajmuje się docieraniem do własnej wewnętrznej prawdy i pomagam innym w docieraniu do ich głębi. Od studiów oraz licznych kursów i szkoleń tematycznych (NVC, Socjoterapia, prowadzenie różnych procesów grupowych, praca terapeutyczna z ciałem), poprzez terapię własną (Terapie uzależnień, terapie DDA, terapie pogłębione w duchu NVC, terapie zorientowane na ciało) aż po podróż przez rozmaite praktyki duchowe od medytacji i nauk wschodnich, przez rozmaitą pracę z energią na różnych jej poziomach, aż po El Camino RoJo del Corazon (Czerwona Ścieżka Serca) – tradycyjną, indiańską ścieżkę duchową gdzie czysta, osobista i intymna relacja z Matką Ziemią staje się źródłem silnie uzdrawiającej energii. W swojej pracy integruje elementy ugruntowanej, współczesnej psychologii i NVC z głębokim energetycznym i duchowym postrzeganiem i połączeniem ze Wszechświatem, Matką Ziemią i Istotą ludzką. Prywatnie gra na bębnie, śpiewa i marzy o własnej farmie z własnym warzywkiem 🙂
Kontakt: piotr.pniewski11(AT)gmail.com