Wolontariat i staże

  • masz niestandardowe pomysły i inicjatywę, którą warto wykorzystać,
  • Lubisz spędzać czas z dziećmi?
  • Masz pasje i zainteresowania, którymi mógłbyś podzielić się z innymi?
  • Jesteś dobry z matematyki, angielskiego, polskiego lub zupełnie innego przedmiotu?
  • Lubisz spędzać czas na powietrzu, kopiąc piłkę lub grając w gry?
  • Interesujesz się zagadnieniami pracy z dziećmi i młodzieżą mającą trudniejszy start? Chcesz zdobyć praktyczne doświadczenie w tym zakresie?
  • A może po prostu masz ochotę działać?

Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś TAK to zapraszamy Cię na WOLONTARIAT

do
Mierz Wysoko!!!

W ramach wolontariatu proponujemy Ci udział w następujących zajęciach: 

ODRABIANKI  (w Klubie Młodzieżowym na Brzeskiej) to spotkania, podczas których podopieczni naszego Klubu odrabiają bieżące lekcje, nadrabiają zaległości w nauce, uczą się nowych rzeczy  itp. Odrabianki opierają się na kontakcie 1 na 1 (1 osoba dorosła na 1 dziecko), tak by były jak najbardziej efektywne dla dziecka. Każdy wolontariusz, który bierze udział w Odrabiankach otrzymuje tytuł TUTORA.

  • KIEDY: w każdą środę w godz. 18:30 ? 20:00
  • Po każdych zajęciach przewidujemy czas na wspólne podsumowanie zajęć z opiekunem Odrabianek, dlatego ważne jest, aby zarezerwować sobie dodatkowo ok. 30 minut.

ANIMACJE PODWÓRKOWE (zajęcia w okolicach ul. Brzeskiej oraz na Targówku Fabrycznym)- to zajęcia prowadzone na ulicy i przeznaczone dla dzieci, które z różnych względów nie korzystają z oferty stacjonarnej naszego Klubu i innych placówek. Animacje Podwórkowe odbywają się na podwórkach blisko miejsca zamieszkania dzieciaków, często też organizujemy wspólne wyjścia i wycieczki do bardziej odległych miejsc. Każdy wolontariusz, który bierze udział w Animacjach Podwórkowych otrzymuje tytuł ANIMATORA.

REALIZACJA SWOICH AUTORSKICH POMYSŁÓW – jeżeli interesujesz się jakąś dziedziną i chciałbyś przekazać swoją wiedzę dzieciakom dajemy Ci również możliwość zrealizowania swoich pomysłów w ramach zajęć prowadzonych w naszym Klubie Młodzieżowym na Brzeskiej, jak również w Cafe Sąsiad – Klubie Sąsiada na Targówku Fabrycznym który gości często prowadzone przez nas grupy.

 

KONTAKT

W sprawie wolontariatu w Klubie Młodzieżowym na Brzeskiej napisz do  Magdy Dąbrowskiej (magda.dabrowska(at)mierzwysoko.org.pl)

Jeśli interesuje Cię wolontariat w Wawerskim Klubie dla Rodzin  napisz do Julii Dmeńskiej (julia(at)mierzwysoko.org.pl)

W sprawie wolontariatu na Targówku Fabrycznym – w Cafe Sąsiad oraz podczas animacji podwórkowych napisz do Magdy Szeniawskiej (magdalena(at)mierzwysoko.org.pl)

PRAKTYKI STUDENCKIE I STAŻE

W sprawie odbycia praktyk studenckich lub stażu w Stowarzyszeniu Mierz Wysoko prosimy o indywidualny kontakt z Pauliną Borzęcką (paulina(at)mierzwysoko.org.pl).