Zespół

ZARZĄD

magda

Magdalena Jurewicz – Prezeska

Współzałożycielka i prezeska Mierz Wysoko. Od liceum współpracowała z organizacjami pozarządowymi, takimi jak Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja im. Roberta Schumana, Fundacja Sto Pociech. Studiowała w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych, gdzie ukończyła ścieżkę specjalizacyjną Antropologia współczesności. Animacja działań lokalnych, uzyskując tytuł magistra.
Obecnie w Stowarzyszeniu zajmuje się sprawami finansowymi, administracyjnymi i reprezentacyjnymi. Organizowała. przygotowywała i prowadziła warsztaty, koordynowała projekty młodzieżowe, edukacyjne, a także pomocowe. Jeszcze nie zrealizowanym marzeniem jest projekt Skrzydła Mam, który będzie wspierał młode mamy pomagając odnaleźć się na nowo w innej sytuacji życiowej. Prywatnie z pasją poświęca się byciu mamą trójki wspaniałych, młodych ludzi, a doświadczenie i umiejętności jakie jej przekazują wykorzystuje prowadząc grupę zabawową dla maluchów. Lubi tańczyć, śpiewać, podróżować i jeść (najbardziej to co przygotuje jej mąż). I bardzo lubi swoją pracę, co często sprawia, że nie wie co wpisać w rubryce hobby, by nie wyjść na pracoholika

pyziaMagdalena Szeniawska – Wice Prezeska

Współzałożycielka i obecnie wiceprezeska Mierz Wysoko. Od początku studiów współpracowała z organizacjami pozarządowymi m.in Fundacją Robinson Cruzoe, Stowarzyszeniem Teatralnym REMUS, Fundacją Forum Różnordności, Centrum Powitania w Warszawie.
Tytuł magistra obroniła w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych, na specjalizacji negocjacje i mediacje. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z najrozmaitszych środowisk (szkoły społeczne, opieka zastępcza, środowiska wiejskie, środowiska miejskie). Umiejętności w tym zakresie wsparł 8-miesięczny staż w USA oraz staż w Fundacji Aniołów Stróżów w Katowicach (w ramach Akademii Innowatorów Społecznych ? Ashoka); kurs pedagogiki ulicy prowadzony przez Fundację Wspólna Droga; kurs psychoterapii i socjoterapii w MSCDN oraz 3-miesięczny staż w Senegalu.
W październiku 2010 rozpoczęła kolejne działanie aby spełnić kolejne marzenie- doktorat z socjologii migracji w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
Wolny czas spędza z ludźmi, na rowerze, wśród drzew, na kajaku, z plecakiem, w innych krajach. Lubi tworzyć nowe projekty, wymyślać nowe rozwiązania, chodzić nieprzetartymi szlakami, stawiać czoło wyzwaniom i z zadowoleniem oglądać co zostało zrobione.

julia

Julia Dmeńska  – Wice Prezeska

W Mierz Wysoko od 2008 roku. Z sektorem pozarządowym związana od początku studiów. Współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi, z Centrum Edukacji Obywatelskiej, z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Jest absolwentką Wydziału Pedagogicznego UW, specjalność Animacja kulturalno- społeczna. Swoją wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia szkoleń, warsztatów oraz pracy z grupą poszerzała w szkole trenerskiej STOP oraz w Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z różnych środowisk i z różnymi trudnościami. Stara się ich wspierać w rozwijaniu pasji, uczeniu się i budowaniu pewności siebie. Ważna jest dla niej walka z nierównościami i wykluczeniem społecznym. To wszystko realizowała prowadząc zajęcia w Klubie Młodzieżowym przy Brzeskiej i koordynując jego działania. W marcu 2013 roku zrealizowała swoje marzenie i założyła Wawerski Klub dla Rodzin, który koordynuje do chwili obecnej.
Prywatnie mama Zosi, Ludwika, Ksawerego i macoszka Stasia. Lubi spędzać czas z bliskimi, najchętniej w plenerze. A jak ma chwilę dla siebie słucha muzyki, czyta i najchętniej odpoczywa.

Marta Osuch – Wice Prezeska

Z wykształcenia prawniczka i trenerka umiejętności interpersonalnych. Z pasji pedagożka i podróżniczka. Obecnie jest koordynatorką działań Klubu Młodzieżowego Mierz Wysoko.

KOMISJA REWIZYJNA

 • Mariusz Orbach
  14 pomysłów na minutę, z czego 10 zrealizowanych, wszystkie Mierzą Wysoko. Żadna porażka nie zniechęca, sukcesy motywują do dalszego działania. Uwielbia słodycze, piłkę nożną i jazdę na rowerze.
 • Santiago Garcia Dąbrowski
  W ngo-sie od 1995 roku (Młodzi Głosują). Ojciec 2 chłopców. Kibic MW od początku.

CZŁONKOWIE

 • Agata Firląg-Kosuń
  Z wykształcenia psycholożka i trenerka, z zawodu pedagożka i animatorka, z zamiłowania aktorka, grająca w amatorskim teatrze MELPO. Wychowawca w Klubie Młodzieżowym Mierz Wysoko.
 • Paulina Borzęcka
  Absolwentka studiów magisterskich w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Od kilku lat związana z Klubem Młodzieżowym Mierz Wysoko, gdzie obecnie jest wychowawcą.
 • Magda Dąbrowska
  Absolwentka Wydziału Psychologii UW. Obecnie również wychowawca w Klubie Młodzieżowym na Brzeskiej. Ciekawi ją, co kryje się pod różnymi nazwami na mapie, dlatego czasem spędza długie miesiące pływając łódką po świecie. Uwielbia muzykę i fotografowanie wszystkiego wokół.
 • Stefan Bobrowski
  Z Mierz Wysoko związany od 2008 roku. Na Brzeską ? do Klubu Młodzieżowego i na ulicę ? trafił wprost zza biurka w Urzędzie Miasta. Należał tam do zespołu odpowiedzialnego za Społeczną Strategię dla Warszawy. Na Brzeskiej chciał zobaczyć jak teorie polityki społecznej sprawdzają się w rzeczywistości. Od września 2010 roku prowadzi na warszawskiej Pradze sklep BUmcykcyk. Jest również wieloletnim instruktorem snowboardu i windsurfingu. Z wykształcenia pedagog, a z zamiłowania stolarz, spawacz i mechanik rowerowy.W dalszym ciągu wspiera działania na Brzeskiej i kiedy tylko może uczestniczy w nich.
 • Justyna Cyran -Waksmundzka
  Nieustannie kibicująca działaniom Mierz Wysoko, Prezes Fundacji PROJAN, mama.
 • Kasia Chojnacka
 • Kasia Garcia
 • Marta Kaszubska
 • Artur Świtalski
 • Natalia Kata
 • Maciek Żyszkowski
 • Joanna Obrębska
  Wciąż od nowa zakochująca się w życiu. W ciągłym ruchu.
 • Danusia Sterna
  Entuzjastka nauczania, oceniania kształtującego, matematyki, ceramiki i rysunku.
 • Jacek Strzemieczny
  Ojciec czworga dzieci, też prezes.

OPIEKUN  STRONY

 • Tomasz Sz.

Oraz wielu innych współpracowników i wolontariuszy, którzy pomagają nam tworzyć stowarzyszenie.