Włodawa – warsztat 2

Drugi warsztat we Włodawie odbył się 24 i 25 października..

Spotkanie wyjątkowo odbywało się w środku tygodnia- we wtorek i środę. Środek tygodnia nie powstrzymał jednak uczestniczek, które dzielnie przybyły na nasze warsztaty!

Głównym tematem warsztatu była twórczość ? kreatywne myślenie, twórcze podchodzenie do problemów oraz radość tworzenia.

Pierwszy dzień spędziłyśmy na rozwijaniu kreatywnego myślenia. Na głowy wkładałyśmy kapelusze de Bono i prowadziłyśmy bardzo zacięte dyskusje. Robiłyśmy biżuterię z bardzo zaskakujących materiałów takich jak folia, części od zegarków, plastikowych krążków, folii izolującej oraz wielu innych rzeczy. Znalazłyśmy również 60 zastosowań dla łyżki!

Następnego dani udałyśmy się do warsztatu stolarskiego, gdzie dziewczyny same wykonały ławkę. Same – od początku do końca- od przyniesienia wielkich dech ze składu drewna, po pomalowanie ławki na kolorowo. Teraz ławka czeka na nasze podpisy, a następnie zostanie postawiona we Włodawie, aby mogła cieszyć oczy mieszkańców oraz dawać dowód, że ?Dziewczyny potrafią?! Mimo gwałtownego oziębienia oraz deszczu zakończyłyśmy ten ambitny projekt i dla wielu osób było to najważniejsze wydarzenie podczas tego warsztatu.

Nie zabrakło również żonglerki, która powracała do umiejętności jakie ćwiczyłyśmy na pierwszym warsztacie. Dziewczyny zaczęły ćwiczyć pierwsze sztuczki w parach! Ciekawe co to będzie za trzy tygodnie, na następnym warsztacie!

Nasze dwudniowe spotkanie zakończyłyśmy prezentowaniem krótkich układów tanecznych, ułożonych przez dziewczyny.

Projekt sponsorowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.