Włodawa – warsztat 4

Dwa dni temu wróciłyśmy z ostatniego (czwartego) warsztatu we Włodawie.

Od zeszłego spotkania dziewczyny zajęte były organizowaniem uroczystego odsłonięcia ławki „Dziewczyny potrafią!”. Dwa tygodnie temu podczas planowania okazało się, że zadanie takie wymaga bardzo wielu przygotowań oraz sprawnej organizacji. Dziewczyny miały pełne ręce roboty.

Piątkowe spotkanie dla rozluźnienia oraz wzmocnienia pracy w grupie zaczęłyśmy warsztaty od wyzwania ? przejścia groźnej rzeki krokodyli.

Następnie zajęłyśmy się przygotowaniami do sobotniego wydarzenia – dowiedziałyśmy się jak idą przygotowania. Okazało się, że zadania zostały wykonane ? sala w Młodzieżowym Domu Kultury załatwiona, radni zaproszeni, ławka przewieziona, ciasta upieczone, a dziewczyny przez dwa tygodnie ćwiczyły żonglowanie i są gotowe na występy!. Spisałyśmy pozostałe do zrobienia zadania, oraz ustaliłyśmy dokładny plan odsłonięcia ławki.

Wieczorem miałyśmy prapremierę naszego występu. Grupa Litwinów która nocowała w tym samym miejscu przyszła obejrzeć naszą próbę zwabiona muzyką, śmiechami oraz wylatującymi w powietrze piłeczkami do żonglowania. Dziewczyny wypadły świetnie a widownia była bardzo zadowolona, zainspirowana próbowała później żonglerki oraz tańca z szarfami.
W sobotę obudziłyśmy się wcześnie i rozpoczęłyśmy ostatnie przygotowania. Zaczęłyśmy od opowiedzenia sobie jak czujemy się przed wydarzeniem. Następnie na boisku odtańczyłyśmy taniec z kolorową chustą.

Po próbie generalnej, o 12 zgromadzili się zaproszeni goście (przedstawiciele samorządu, rodzice, nauczyciele, przyjaciele, media lokalne oraz inni zainteresowani). W programie naszego wydarzenia znalazła się oczywiście żonglerka, tańce z szarfami, dwie prezentacje w Power Point przygotowane przez dziewczyny, piosenki oraz wierszyki wyjaśniające ideę naszych warsztatów, dziewczyny mówiły również o problemach społeczności lokalnej które są dla nich istotne. Nie zapomniałyśmy również o uroczystym odsłonięciu ławki przez prowadzące warsztaty. Cały występ został bardzo dobrze przyjęty!

Po zakończeniu imprezy spotkałyśmy się z v-ce starostą oraz dyrektorem MDKu, dziewczyny przedstawiły swoje pomysły na dalsze działanie oraz zaplanowały kolejne spotkanie- mają zamiar rozpocząć kolejne zadania, już bez naszej pomocy!

Projekt sponsorowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.