Garwolin – warsztat 4

Czwarte, ostatnie szkolenie w Garwolinie odbyło się 8-9 grudnia 2006.

Tym razem szkolenie rozpoczęło się serią prób do uroczystego przedstawienia projektu Dziewczyny potrafią. Zaczęłyśmy pracę od 9 rano, ale dziewczyny już wcześniej przygotowały salę i zaprosiły gości.

Dziewczyny przez ostatni miesiąc same pracowały nad przedstawieniem. Występ okazał się bardzo dopracowany i ciekawy. Były piosenki, tańce z szarfami, żonglerka, przemowy, scenki a także prezentacja komputerowa ze zdjęciami. Dziewczyny pokazały się z wspaniałej strony – jako kompetentne, mądre i zdolne kobiety.

Przedstawienie zaczęło się o 13 w piątek. Swoją obecnością zaszczycił nas sam Sekretarz Burmistrza Garwolina. Specjalnie na występy i ostatni warsztat przyleciała z Londynu Esther Gange, która jest przedstawicielką Cyrku de Soleil, sponsora projektu Girls Can w Indiach. Obecne były także przedstawicielki Stowarzyszenia Akademia Łucznica oraz Dyrektor Szkoły. Występy oglądali wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Nie brakowało także mediów.

Po oklaskach i wręczeniu dyplomów grupa dziewcząt spotkała się z Sekretarzem, Dyrektorem, aby poinformować o swoich nowych pomysłach na działania społeczne. Rozmowa była rzeczowa i dziewczęta nawiązały kontakt z władzami samorządowymi. W planach jest powstanie skate parku, ale na początku dziewczęta zajmą się zorganizowaniem i wydaniem gazetki szkolnej. W dalszej części warsztatów pracowałyśmy nad trudnościami jakie napotkałyśmy przy realizacji przedstawienia oraz świętowałyśmy sukcesy. Planowałyśmy również redakcję gazetki szkolnej. Wieczorem oglądałyśmy film o cyrku społecznym, przywieziony przez naszego gościa. Ostatniego dnia skupiłyśmy się na docenieniu osiągnięć uczestniczek, podsumowaniu projektu, ewaluacji. Towarzyszył nam przy tym kolorowy spadochron – chusta klanzy.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkie wspaniałe dziewczyny, które poznałyśmy w
Garwolinie!
Marta, Magda i Sasha.

KOMENTARZ

Szkoda, że są to ostatnie warsztaty. Chciałabym żeby były jeszcze kilka takich warsztatów. Dzięki tym warsztatom dowiedziałam się że kobiety potrafią to co mężczyźni czyli : zmienianie koła, pchanie samochodu itp. Nauczyłam się szyć piłeczki i oczywiście ŻONGLOWAĆ. Wiem, że kobiety mają takie same prawa jak mężczyźni np. być hydraulikiem , gazownikiem. Naprawdę były to NAJLEPSZE WARSZTATY NA JAKICH BYŁAM. POZDRAWIAM HAMULEC!

Projekt sponsorowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.