Garwolin – warsztat 2

Drugie warsztaty w Garwolinie odbyły się 20- 21 października.

Tym razem uczestniczki i prowadzące czekało duże wyzwanie- tematem warsztatu było twórcze myślenie! Zajęcia dotyczyły bardzo wielu aspektów. Zaczęłyśmy od rozmów, czym może być twórcze myślenie, jak można je rozwijać w sobie. Poznawałyśmy kilka metod twórczego rozwiązywania problemów. Następnie wprowadzałyśmy zdobytą wiedzę w praktykę. Tworzyłyśmy biżuterię z nietypowych materiałów tzn. z części zegarków, małych dzwoneczków, koralików, korkowych podstawek i wielu, wielu innych. Dziewczęta wykazały się olbrzymią kreatywnością i zapałem, a stworzona biżuteria zapierała dech!
Drugi dzień poświęcony był zdobywaniu nowych umiejętności. Rozpoczęłyśmy od modułu ?Baby za kierownicą?, a dokładnie od zawodów w… pchaniu samochodu! Od startu do mety był duży dystans mimo to samochód pokonywał go w niecałe 10 sekund! Następnie uczyłyśmy się zmieniać koło w samochodzie! Ta część zajęć okazała się hitem warsztatów- dziewczęta przekonały się, że potrafią o wiele więcej niż się spodziewały!
Dopełnieniem zajęć związanych z samochodem były ćwiczenia taneczne. Dziewczęta w dwóch grupach tworzyły układy tańcząc z szarfami. Na koniec grupy zatańczyły dla siebie nawzajem.

Pod koniec dnia tworzyłyśmy plakat warsztatów ?Dziewczyny potrafią?, na którym starałyśmy się umieścić wszystko, co nam się z tym stwierdzeniem kojarzy.

Marta i Magda

Projekt sponsorowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.