Szkolenie Moderatorów

22-23 września mieliśmy po raz pierwszy okazję spotkać się w gronie moderatorów drugiej Akademii Liderów Społecznych.

W Otwocku pod Warszawą odbyło się dwudniowe szkolenie przygotowującego do roli moderatora. W spotkaniu udział wzięło 30 fantastycznych osób mających ogromne doświadczenie w realizacji własnych projektów i pracy z młodzieżą.

Dwa dni upłynęły pod znakiem ciężkiej pracy, uczestnicy poznawali bowiem ‚od podszewki’ program ALS podczas wielu ćwiczeń i zadań przygotowanych przez Martę Kaszubską, Magdę Jurewicz oraz Agatę Gruszecką. Działo się, działo.

Omawialiśmy wspólnie rolę lidera społecznego (za model którego posłużyła nam Alicja – wielkie dzięki!), zastanawialiśmy się także nad motywacją do aktywności społecznej. Bardzo szczegółowo opracowaliśmy również poszczególne tematy modułów kursu oraz kwestie techniczne związane z funkcjonowaniem platformy internetowej. Poza tym wsparciem i ogromną wiedzą dzielili się z nami doświadczeni moderatorzy z poprzedniej edycji programu – Asia, Weronika i Tomek, którzy podawali przykłady zaczerpnięte prosto z życia moderatora.

Wszystko po to, aby jak najlepiej móc wspierać i inspirować młodych ludzi uczestniczących w tegorocznej edycji Akademii.

Podczas szkolenia znalazł się także czas na integrację uczestników – na przykład poprzez grę we Frisbee, gdy na dworze świeciło piękne, wrześniowe słońce lub też nocne rozmowy przy grze w mafię czy także ulubioną przez niektórych grę ‚hi Harry’. Jako, że w Mierz Wysoko interesujemy się również kuglarstwem, w sobotni wieczór nie zabrakło również elementów cyrkowych – każdy bowiem miał okazję pożonglować, pojeździć na monocyklu, potańczyć z poikami.

Te dwa dni utwierdziły nas w przekonaniu, że dzięki tak fantastycznej grupie moderatorów kolejna edycja ALS ma ogromne szanse ukończyć się wielkim sukcesem!