Galeria projektów młodzieżowych

Cofnij1 of 18Dalej

dobrowolski_kozak

Mateusz Dobrowolski i Jędrzej Kozak z Warszawy ‚męczyli się’ nad problemem przemęczenia uczniów w ich szkole

Projekt dotyczył przemęczenia uczniów w naszej szkole i skierowany był do uczniów, rodziców i nauczycieli, miał uświadomić im powagę sytuacji, unaocznić problem. Uznaliśmy, że to jest jeden z ważniejszych problemów dotyczących naszej społeczności (szkolnej), ponieważ codziennie widzimy osoby przychodzące do szkoły z podkrążonymi oczami. Do tego dochodzą jeszcze codzienne przed lekcyjne kawy (wśród uczniów dosyć popularny napój na „pobudzenie umysłu”…). Początkowo naszym planem była dosyć szeroka kampania informacyjna o przemęczeniu, tzn. jak go unikać, w jaki sposób uczynić uczenie krótszym, ale tym samym wydatniejszym, co począć z komputerem, przyjemnościami etc. Jednak z wizji kampanii musieliśmy zrezygnować z…braku czasu. Sami już byliśmy dosyć przemęczeni i nasz pierwszy plan nie wypalił. Jednakże ta kampania została przeprowadzona w naszej szkole w połączeniu z dyskusją i z nauczycielami jak i uczniami.

Pomogła nam pani pedagog i psycholog z naszej szkoły (gimnazjum nr.42 na Twardej w Warszawie), za co im serdecznie dziękujemy. Przy projekcie pomagał nam głównie nasz moderator, Tomek, który motywował nas do pracy, rzucił okiem na ankietę i cierpliwie dopytywał o wyniki. Fundusze nie były nam potrzebne. Projekt trwał od lutego do 17.06, kiedy to zaprezentowaliśmy wyniki badania na Radzie Pedagogicznej.

Jędrzej: Rozmowy z ludźmi- w naszym projekcie nieustannie musieliśmy z kimś rozmawiać i informacje zawarte w materiałach były naprawdę przydatne.-Osoba lidera- wiele informacji zawartych również w materiałach, przełożyłem na moja pracę w Prezydium Samorządu Uczniowskiego.

Mateusz: Zawsze do projektu należy dobierać solidny i liczny zespół współpracowników. (z naciskiem na solidnych). ALS nauczył mnie także lepszej komunikacji z innymi.

Cofnij1 of 18Dalej