Klub Młodzieżowy Mierz Wysoko

Stale szukając nowych rozwiązań, poszerzamy horyzonty Brzeszczaków, pokazując im, jaką radość daje posiadanie inicjatywy we własnych rękach.

Działania na ulicy Brzeskiej rozpoczęliśmy w maju 2007 roku projektem Społeczny Cyrk Uliczny. Po kilku miesiącach poznawania dzieciaków i specyfiki ulicy, w poniedziałek 17 grudnia 2007 roku otworzyliśmy Klub Młodzieżowy przy Brzeskiej 20.

Wspólnie z dziećmi postanowiliśmy stworzyć miejsce, gdzie będą miały możliwość rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań, będą mogły kreatywnie spędzać czas oraz czuć się bezpieczne. Klub na Brzeskiej jest miejscem ciekawych zajęć artystycznych, edukacyjnych i sportowych. Program zajęć klubu jest tworzony wspólnie z młodymi uczestnikami, to oni pomagają, inspirują nas i wraz z nami naradzają się, jakie zajęcia mają się odbywać. Młodzi razem z nami dbają również o klub. Wspólnie prowadzimy naprawy, remonty, sprzątanie ? malujemy ściany i meblujemy!

Klub otwarty jest pięć dni w tygodniu w godzinach popołudniowych. Oznacza to, że około 30 dzieciaków regularnie się z nami spotyka.

Podstawą naszej pracy jest socjoterapia. W czasie zajęć chodzimy, odwiedzamy różne miejsca w Warszawie, poznajemy nowe smaki, jeździmy na rowerach, chodzimy na basen, trenujemy naukę sztuczek cyrkowych. Dzieciaki uczą się również robić zdjęcia, wspólne oglądamy filmy, rozmawiamy albo po prostu miło spędzamy wolny czas.

Raz w tygodniu  zapraszamy chętnych wolontariuszy na udział i pomoc w ?Odrabiankach?. Wtedy to Brzeszczaki mają okazję odrabiać lekcje, uczyć się nowych rzeczy oraz nadrabiać zaległości w szkole.</>

Klub współtworzy z nami 25 stałych uczestników oraz wielu naszych absolwentów, młodsze rodzeństwo oraz rodziny dzieci z którymi pozostajemy w stałym kontakcie.

Działania Klubu Młodzieżowego w latach 2015-2018 dofinansowane są ze środków Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Praga-Północ.

finansowanie_z_syrenka_biale_tlo