Podsumowanie Projektu Czarny Motyl

27 maja odbył się z dawna przygotowywany i oczekiwany finał projektu ogródkowego oraz projektu ?Brzeska ? moja ulica marzeń?.

Przy Ząbkowskiej 2, w Kawiarni Czarny Motyl zgromadziły się dzieciaki-brzeszczaki, wolontariusze, sponsorzy, media oraz wielbiciele klubu.

Jak zawsze wieczór był napięty. Najpierw zebrani usłyszeli relacje z przebiegu projektu. O przebiegu sadzenia ogródków opowiedziały niezastąpione Gosia i Charlotte, które również odznaczyły najbardziej aktywnych ogrodników.
W wyniku przeprowadzonych wcześniej warsztatów z fotokolaży powstały kartki pocztowe przedstawiające Brzeską w przyszłości. Ich premiera zbiegła się ze spotkaniem w Czarnym Motylu. Seria składa się z 16 pocztówek, pocztówki ułożone w odpowiedniej kolejności tworzą panoramę obu stron ulicy Brzeskiej!
Na strudzonych czekał poczęstunek ? gorąca herbata oraz kanapki.
W przerwie odbył się również występ taneczny grupy dziewczynek.

Po zakończeniu części oficjalnej zgromadzona grupa prowadzona przez kolorowych szczudlarzy udała się na zwiedzanie ogródków.
Udało nam się odwiedzić wszystkie zasadzone ogródki, przy każdym z nich autorzy ogródków mieli okazję opowiedzieć o pracy nad nimi oraz pochwalić się osiągnięciami.

Nie jest to jednak koniec naszego zazieleniania ulicy Brzeskiej! Projekt będzie kontynuowany przez wakacje!

podsumowanie motyl

Działanie zostało zrealizowane dzięki współpracy z Centrum Wolontariatu w Warszawie, PTC ERA, Fundacji Nasza Ziemia oraz Firmie Henkel:

Logo ERA i CWHEN_zielone_grantylogo nasza ziemia